Форум Оружейного журнала

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.


Расширенный поиск  

Новости:

Страницы: [1]   Вниз

Автор Тема: Интервью с представителем завода Шмайсер в Украине (журнал Крок)  (Прочитано 1691 раз)

AIR

  • Пользователь
  • **
  • Reputation: 0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 74

Зброя несмертельної дії
Ми часто зустрічаємо в пресі, що злочин вчинено газовим пістолетом, переробленим під бойові кулі. І зовсім цьому не дивуємось, оскільки знаємо, що наші умільці багато на що здатні. Тож з запитанням, чи дійсно легко переробити пістолет під стрільбу бойовими кулями ми звернулись до директора СП ?Шмайсер?

Андрія Касянчука.

? Тільки не пістолети, які виготовляє наше підприємство! ? категорично заперечив Андрій Андрійович. ? Адже до того, як запустити зброю у виробництво, вона має пройти різні тести. І один з них ? саме на неможливість переробки під стрільбу бойовими кулями. Тобто під час пострілу від вибухової хвилі розривається рамка. І все ? пістолет стає негодний.

? Андрію Андрійовичу, що таке СП ?Шмайсер? сьогодні?

? Спільне українсько-німецьке підприємство ?Шмайсер? працює вже сім років. Це, передусім, виробник і оптовий продавець.

На підприємстві діє декілька цехів, є своє конструкторське бюро, майстерні, в яких виготовляється зброя, тир, де вона випробовується. Якщо на початку нашої діяльності всі компонуючі деталі надходили з Німеччини, то нині абсолютно все виробляється у нашій країні. Тож коли на нашому пістолеті написано ?Вироблено в Україні?, то це повністю відповідає дійсності, ? з гордістю говорить директор.

Деякі фірми, щоб зменшити масу газових пістолетів, виготовляють їх з алюмінієвих сплавів, що суттєво позначається на експлуатаційній якості. Така зброя має малий ресурс ? 200?300 пострілів, легко пошкоджується при ударі чи падінні. На ?Шмайсері? ж принцип якості є провідним. Адже нині конкурувати на світовому ринку зброї (та й не тільки) можна лише за умови високої якості виробу. Тож українські майстри зброю виготовляють з твердих металевих сплавів, завдяки чому ресурс її використання дорівнює вогнепальній зброї ? 5 тисяч пострілів. На всі вироби є один рік гарантії.

Кілька років тому спеціалісти СП ?Шмайсер? збирали навіть мисливські і спортивні гвинтівки з деталей, які надходили від іспанських та італійських партнерів. Це було три роки тому, до падіння гривні. Тоді наші гвинтівки були конкурентоспроможні. Вони коштували приблизно так, як і Тульські, проте були значно вищої якості. Нині ж ця зброя була б втричі дорожча, тож дане виробництво призупинено до кращих часів.

На підприємстві ?Шмайсер? першими в Україні стали виготовляти пістолети, які стріляють гумовими та пластиковими кулями, ? так звану зброю несмертельної дії. До речі, зарубіжних аналогів їй немає. Вона має значну перевагу при самообороні і призначена не для поразки, а для пригнічення психовольової стабільності правопорушника не завдаючи йому тяжких тілесних ушкоджень. При попаданні гумової кулі правопорушник відчуває больовий шок, подібний сильному удару дубинкою. Враховуючи те, що він не знає, чим саме в нього стріляли, вважає себе пораненим і втрачає агресивність. Тобто, при застосуванні набоїв несмертельної дії одержується ефект, як від застосування вогнепальної зброї.

Треба сказати, пістолети фірми ?Шмайсер? користуються неабияким попитом, зручні і красиві. Вони сертифіковані в Україні.

Взагалі ?Шмайсер? пропонує у своїх магазинах великий асортимент товарів, що задовольнить найвибагливішого покупця. І за розумними цінами.

? Кажуть, що найбільший прибуток дає торгівля наркотиками, зброєю і жінками. Що на це скажете Ви, як офіційний продавець зброї.

? Саме як офіційний, уточню: прибуток дає підпільна торгівля, а не пряма, як у нас. Ми ж справно платимо державі податки. А вони дуже великі: тридцять відсотків з прибутку, податок на додану вартість, інноваційний фонди ? на розвиток виробництва не залишається нічого. Наше підприємство, при тому, що воно невелике, входить у 15 самих великих платників податків району.

? Чи не буває на підприємстві крадіжок зброї?

? По-перше, наші працівники цінують свою роботу. Ми платимо нормальну зарплату і вчасно. Будь-яка спроба на крадіжку ? стовідсоткове звільнення. А черга бажаючих працювати у нас велика.

Окрім того, всі наші вироби пронумеровані. Тут і при бажанні нічого приховати неможливо. Скільки випустили ? стільки й показали.

Сьогодні фірма випускає короткоствольну самозарядну зброю різноманітного призначення. Серед них ПГШ-790 ? газовий пістолет калібру 9 мм, місткість магазина 5 патронів, вага ? 590 г, довжина ? 155 мм. До комплекту входить також насадка для запуску сигнальних ракет.

Відносно нова модель, що випускає наше підприємство ? АЕ 790 G ? напівавтоматичний пістолет для стрільби гумовими кулями, калібру 9 мм. Вогонь ведеться спеціальними патронами 9 мм Gummi, або газо-шумовими. Мінімальна дальність застосування по живій цілі ? 3,5 метрів. Максимальна ? 10 м. Середній повний ресурс напрацювання ? 5000 пострілів. До комплекту входить насадка для стрільби 15-мм сигнальною ракетою.

Цим видом зброї останнім часом все частіше стали цікавитись правоохоронці. Адже вона має значну перевагу ? знешкоджуючи злочинця, правоохоронець, так би мовити, не бере гріх на душу ? не позбавляє його життя.

А втім, якщо когось цікавить повний доробок СП ?Шмайсер?, то він може з ним ознайомитись у спецмагазині фірми у м. Вишневому Київської області, вул. Святошинська. 40, або за тел. 04498?55209.

На жаль, в Україні досі немає Закону ?Про зброю?. Тож велике побажання нашим депутатам ? пошвидше його прийняти. Хотілось би, щоб в ньому були чітко визначені основні положення щодо придбання спецзасобів активної оборони, а також короткоствольної малокаліберної зброї. Адже, за статистикою, зареєстрована зброя практично не стріляє.

Людмила ВАСИЛЕНКО
Записан
 
Страницы: [1]   Вверх